Email: office@bfplegal.pl tel. +48 22 821 71 20
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Kancelaria prowadzi bieżącą obsługę prawną z zakresu prawa pracy w oparciu o obowiązujące przepisy oraz aktualną linię orzeczniczą. Tworzy akty prawa wewnętrznego (procedury, wytyczne, regulaminy pracy i wynagradzania, regulaminy Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych), opiniuje umowy związane ze stosunkiem pracy w tym z członkami zarządu.

Doradza w zakresie rozwiązywania i wypowiadania stosunku pracy oraz przy restrukturyzacji zatrudnienia, negocjacjach w sprawie układów zbiorowych pracy i pakietów socjalnych, zwolnieniach grupowych. Kancelaria reprezentuje także Klienta w sporach z pracownikami oraz reprezentującymi go organizacjami związkowymi na etapie przesądowym.

Do zakresu naszych kompetencji należą m.in.:

 • prowadzenie bieżącej obsługi prawnej z zakresu prawa pracy w oparciu o obowiązujące przepisy oraz aktualną linię orzeczniczą,
  tworzenie aktów prawa wewnętrznego ( procedury, wytyczne, regulaminy pracy i wynagradzania), opiniowanie umów związanych
  ze stosunkiem pracy w tym z członkami zarządu i umów menedżerskich;
 • doradztwo w zakresie rozwiązywania i wypowiadania stosunku pracy;
 • doradztwo przy restrukturyzacji zatrudnienia, negocjacje w sprawie układów zbiorowych pracy i pakietów socjalnych;
 • doradztwo w zwolnieniach grupowych;
 • przeprowadzenie wewnętrznych szkoleń;
 • reprezentacja Klienta w sporach z pracownikami oraz reprezentującymi go organizacjami związkowymi, na etapie przesądowym i sądowym.

Usługa poprzedzona będzie audytem umów i aktów wewnętrznych pod kątem nowych przepisów z zakresu prawa pracy.

Dodatkowo do zakresu naszych kompetencji należą:

Tworzenie dokumentów: umów, compliance, regulaminów.

Kancelaria przygotowuje i negocjuje (w tym w j. angielskim) wszystkie dokumenty niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Tworzymy wzorce dokumentów, regulaminy, akty prawa wewnętrznego, procedury, które ułatwiają pracę oraz podnoszą kulturę organizacyjną firmy. Biorąc pod uwagę specyfikę danego przedsiębiorcy opracowujemy schematy i klauzule.

Reprezentacja przed organami państwowymi i sądami

Prowadzimy kompleksową obsługę prawniczą postępowań sądowych, administracyjnych i wszystkich innych, w których pomoc prawnika jest niezbędna. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu możemy poszczycić się dużą skutecznością w wygrywaniu spraw, która przekłada się na wynik finansowy Klienta.

Negocjacje kontraktów

W imieniu Klientów negocjujemy kontrakty, porozumienia, ugody. Opiniujemy i weryfikujemy kontrakty pod kątem ryzyk prawniczych oraz innowacyjnych praw. Przygotowujemy dokumentację cen transferowych.

Biznes consulting

Kancelaria świadczy usługi aktywnego wsparcia prawniczego dla firm, korporacji i innych podmiotów, takich jak fundacje rodzinne, stowarzyszenia. Klient Kancelarii zawsze może skonsultować daną decyzję biznesową pod kątem przepisów prawa. Reprezentujemy Klientów przy zawieraniu kontraktów, a szacując ryzyko prawnicze aktywnie wspieramy naszych Klientów przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Analizujemy rozwiązania biznesowe pod kątem przepisów prawa polskiego i międzynarodowego.

Alerty o zmieniających się przepisach

Na bieżąco informujemy Klientów o zmieniających się przepisach prawa mających wpływ na ich biznes.

Szkolenia

W ramach wynagrodzenia za obsługę prawniczą szkolimy działy naszych Klientów z zakresu użytecznej wiedzy o prawie. Pozwala to realnie zaoszczędzić pracownikom czas, zmniejszyć liczbę zatrudnienia i zwiększyć kompetencje pracowników o konkretne umiejętności.

Audyty prawnicze

Prowadzimy audyty przedsiębiorców przed nabyciem, np. z zakresu prawa konkurencji, RODO.

Bieżące doradztwo prawnicze

Biorąc pod uwagę przepisy prawa podatkowego i wszystkie ryzyka związane z danym przedsięwzięciem doradzamy przy wyborze formy działalności. Pracownicy lub Klienci mogą zwrócić się do nas o zaopiniowanie każdego problemu zawierającego element prawniczy, który spotykają w swojej codziennej pracy.

Proponujemy elastyczne formy rozliczeń

W celu bezpłatnej wyceny usługi i prezentacji naszych osiągnięć, skontaktuj się z nami.

Wyświetl więcej

Skontaktuj się z nami

Doradzamy swoim Klientom w zakresie wielu dziedzin prawa, gdyż dysponujemy zespołem prawników mogących wspólnie obsłużyć każdy proces gospodarczy. Specjalizujemy się w obsłudze biznesu, ale jeśli jesteś osobą fizyczną i masz problem prawniczy skontaktuj się tutaj.

Postaramy się pomóc i ewentualnie przekierować Twoją sprawę do godnych polecenia partnerów.

Kancelaria Radców Prawnych
Baurska Faliszewski i Partnerzy
Ul. Mickiewicza 9 lok. 31
01-517 Warszawa

Wypełnij formularz

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Baurska Faliszewski i Partnerzy z siedzibą w Warszawie ( 01-517) przy ul. Mickiewicza 9 lok. 31. Dane osobowe osób z formularza kontaktowego przetwarzane są w celu identyfikacji nadawcy oraz obsługi zapytania przesłanego przez udostępniony formularz . Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

  Rozwiń

  Kancelaria Radców Prawnych
  Baurska Faliszewski i Partnerzy
  Ul. Mickiewicza 9 lok. 31
  01-517 Warszawa

  Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu umożliwienia prawidłowego działania strony oraz w innych celach, tj. reklamowych, statystycznych i w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików odbywa się zgodnie z ustawieniami przeglądarki - możesz je w każdej chwili zmienić. Więcej informacji w polityce prywatności. View more
  Zaakceptuj